HV WWII Patrol Torpedo Boat PT-109 Kvalita

Kód: 11532795859
€298,65 / ks €248,88 bez DPH
3 dny
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

HV WWII HLIADKOVÝ TORPÉDOVÝ LOĎ PT-109 KVALITA

100% originálny produkt Cobi

Nové, originálne zabalené z autorizovanej distribúcie - Cobi HV WWII Patrol Torpedo Boat PT-109

Všetko najlepšie pre vaše bábätko :)

100% originálny hliadkový torpédový čln Cobi HV z druhej svetovej vojny PT-109

Americký hliadkový čln PT-109 je najväčší a najdetailnejší model v histórii COBI! Rekordných 3726 prvkov umožnilo realisticky zrekonštruovať historický celok v mierke 1:35 (mierka vhodná pre figúrky). Model meria 72 cm na dĺžku a obsahuje stojan s podpisom. Model prekvapí aj plne reprodukovaným interiérom! Po odstránení paluby môžete vidieť kabíny posádky, technické miestnosti a strojovňu s ich vybavením! Toto v COBI ešte nebolo! Model vyzerá majestátne, bol navrhnutý s remeselným spracovaním a veľkým dôrazom na detail! Súpravu dopĺňajú štyri figúrky inšpirované historickými členmi posádky. Sada obsahuje odolné potlače, ktoré sa nezotierajú ani pri intenzívnom používaní. Pohyblivé prvky výbavy, odnímateľná paluba, zmapované zbrane a realistický tvar robia z tohto modelu exkluzívny darček, ktorý uspokojí nielen nadšencov histórie a vojenstva, ale aj všetkých nadšencov stavebníc a vyberavých zberateľov. Nemôžete prejsť takou obrovskou a krásnou loďou! Vytvorte príbeh, blok po bloku!

Hliadka TORPEDO BOAT pt-109 vstúpila do služby v roku 1942 v Pacifiku. 2. augusta 1943 japonský torpédoborec Amagiri vrazil do PT-109, čo spôsobilo potopenie hliadkovej lode. V krízovej situácii sa veliteľovi jednotky a budúcemu prezidentovi Spojených štátov Johnovi F. Kennedymu podarilo zachrániť celú posádku. Vykonané činy z neho urobili vojnového hrdinu!

Hliadkový čln bol obsadený posádkou 12-17 osôb. Na poslednej misii sa zúčastnilo 13 členov posádky na čele s kapitánom Kennedym. PT-109 poháňali tri 12-valcové benzínové motory Packard s výkonom 1 500 k (1 100 kW). Rýchlosť člna bola približne 41 uzlov (76 km/h). PT-109 mal vzadu jediné 20 mm protilietadlové delo Oerlikon. V predvečer svojej poslednej misie posádka nainštalovala do prove 37 mm protitankové delo. Hlavnou útočnou zbraňou lode boli jej torpéda. PT-109 bol vybavený štyrmi 21-palcovými (53 cm) torpédometmi obsahujúcimi torpéda Mark 8. Bol tiež vybavený dvoma hĺbkovými pumami a dvojspriahovými ťažkými guľometmi.

Aktívna činnosť jednotiek PT v Pacifiku a legenda PT-109 a jej veliteľov sú dodnes živé a vzbudzujú mnohé emócie. PT-109 je prítomný v histórii, literatúre, filme a populárnej kultúre. Vďaka stavebniciam sa COBI dostane aj k vám! Vytvorte príbeh, blok po bloku!

  • 3 726 vysokokvalitných blokov
  • výstavný stojan
  • typový štítok,
  • vyrobené v EÚ spoločnosťou s viac ako 20 ročnou tradíciou,
  • spĺňajú bezpečnostné normy pre výrobky pre deti,
  • plne kompatibilný s inými značkami stavebných blokov,
  • bloky s potlačou sa nedeformujú a nevyblednú pri hraní ani vplyvom teploty,
  • jasné a intuitívne inštrukcie založené na nákresoch a ikonách,
  • pohyblivé časti,
  • 4 figúrky námorníkov,

Rozmery modelu (D x V): 72 cm (28,3") x 20 (7,9") 26 cm (10,2")

Naše produkty sú 100% originálne z autorizovanej distribúcie

Pri nákupe v tejto aukcii si môžete byť istí, že kupujete:

100% originálny hliadkový torpédový čln Cobi HV z druhej svetovej vojny PT-109

Pri nákupe u nás máte 100% záruku originality a legálneho pôvodu produktov. Všetky tieto produkty pochádzajú z oficiálnej distribučnej siete, vďaka čomu garantujeme úplnú bezpečnosť a hygienu. Môžete si byť istí, že vaše dieťa dostane ten najkvalitnejší a bezpečný výrobok.

Ponúkame produkty od známych výrobcov a snažíme sa, aby boli vysoko diverzifikované . Výsledkom je, že naša ponuka zahŕňa hračky pre malé deti aj tínedžerov . Máme hračky ideálne pre dievčatá a hračky, s ktorými sa chlapci radi hrajú. Jednotlivé produkty sa vyznačujú nielen originalitou , ale aj vzdelávacou hodnotou, vďaka čomu sa deti pri zábave môžu veľa naučiť.

Jedným slovom, všetko pre to, aby sa vaše dieťa usmievalo :)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: