Aké hojdacie zvieratko vybrať pre dieťa?

Hojdacie zvieratká sú u detí stále veľmi populárne, a preto sú skvelým darčekom pre váš poklad.

Drevené hojdacie kone si mnohí pamätáme z vlastného detstva. Dnes si však môžeme vyberať zo skutočne pestrej ponuky hojdačiek z dreva, plyšu, plastu. Sortiment hojdacích zvieratiek je veľmi široký a nie je obmedzený už len na koníky. Farebný sloník, milý lev, medveď či veselá lienka prinášajú deťom pohyb, zábavu a zaručene rozbúchajú srdiečko radosťou aj vášmu drobčekovi.

Pozitívny vplyv hojdania

Hojdacie zvieratká deti nielen zabavia, ale tiež podnecujú ich fantáziu, pomáhajú rozvíjať zmysel pre rovnováhu, podporujú koordináciu pohybov, zručnosť a hrubú motoriku. Hojdaním sa posilňuje svalstvo nôh a chrbta. U detí sa rozvíja zmysel pre rytmus. Hojdanie deťom prináša veľa pozitívnych emócií. Pomáha dieťatku upokojiť sa a navodzuje príjemnú psychickú pohodu.

Vyberte pre dieťa správne hojdacie zvieratko

Výber hojdačiek a hojdacích hračiek pre deti je dnes obrovský, a aby sme vám výber uľahčili, pripravili sme zoznam základný kritérií, na ktoré myslite pri kúpe húpačky pre dieťa. Chcete predsa kúpiť kvalitnú a bezpečnú hračku. Pred nákupom detskej hojdačky by ste mali venovať pozornosť:

Veľkosť hojdacieho zvieratka

Hojdacieho koňa alebo akúkoľvek hračku na húpanie by ste mali vyberať výhradne podľa veku a výšky dieťaťa. Príliš veľký a vysoký kôň vyvolá u dieťaťa neistotu. Preto je dôležité, aby sa dieťa dokázalo na hojdačku posadiť samo, bez vašej pomoci, sedelo rovno a dočiahlo na rukoväte. Pocit istoty a stability dávajú dieťaťu strmene, do ktorých nohy zasunie tak, že ich má v kolenách ohnuté do 90° uhla. Pokiaľ má byť hojdací koník prekvapenie a vy ho kupujete bez toho, aby sa naň dieťa posadilo, potom je pri kúpe rozhodujúcim kritériom odporúčaný vek dieťaťa a výška sedacej časti od zeme.

Stabilita

Ak hojdačka nemá stabilnú základňu, hrozí pri rýchlejšom kmitaní prevrátenie hojdačky, a preto kupujte hojdacie zvieratko len s pevnou dostatočne širokou a dlhou základňou. Pre bezpečnosť vašich detí detské hojdačky v našom e-shope vyberáme len od overených výrobcov. Spĺňajú prísne kritériá kvality a bezpečnosti.

Bezpečnostné prvky

Pre bezpečné hojdanie musí mať húpací koník opraty, strmene a pohodlné sedlo. Na opraty alebo rukoväte hojdačky musí dieťatko jednoducho dočiahnuť. Strmene nemajú byť klzké, aby sa dieťatko pri nasadí či zosadaní z hojdačky nezranilo. Sedlo musí byť dostatočne široké, mäkké, príjemné na dotyk.  Pre deti do 1 roka voľte hojdačky, ktoré im poskytujú pohodlné sedenie s vyvýšenou opierkou.

128771_hojdacia-hracka-s-melodiou-playto-hnedy-konik

Materiál

Dôležitým parametrom pri kúpe detskej hojdačky je materiál, z ktorého je hračka vyrobená.

Plast

Hojdacie koníky z plastu sú lacné, ľahké, ale zároveň veľmi stabilné. Pozornosť detí si získali žiarivými farbami a rozmanitosťou svojho prevedenia, takže na výber máte húpacie koníky, psíky, krokodíla, autíčka, lietadlá, motorky.... Hojdačky z umelej hmoty sú nenáročné na údržbu, stačí ich utrieť vlhkou handrou a sú opäť čisté. Pokiaľ vaša voľba padne na hojdaciu hračku z plastu, pozorne si všímajte odporúčaný vek pre jej použitie.

Drevo

Húpací koník z dreva je klasika, ktorú si pamätajú z detstva aj mnohí starí rodičia. Prírodný, na dotyk veľmi príjemný materiál, typická vôňa priťahuje pozornosť detí aj dnes. Povrch drevenej hračky musí byť však hladký, aby si dieťa nezadrelo triesku. V ponuke drevených hojdacích hračiek nájdete koníky z prírodného dreva, maľované, ale svoje čaro má napríklad aj hojdací kohút. Pri kúpe dreveného húpacieho koníka počítajte s vyššou cenou ako hojdačke z plastu.

Plyš

Nadýchaný na dotyk jemný plyš dáva hojdacím zvieratkám realistický ráz, ktorý až vyráža dych. Plyšový materiál je v porovnaní s plastom a drevom náročnejší na údržbu a určite sa mu vyhnite, ak vaše dieťa trpí zdravotnými ťažkosťami alebo alergiou, napríklad na prach.

Zvukové a svetelné efekty

Zvuky erdžania, cválania a klopotu konských kopýt dotvárajú atmosféru jazdy  a spolu so svetelnými efektmi sa deťom veľmi páčia.

V ponuke nájdete hojdačky, ktoré rýchlo a jednoducho premeníte na odrážadlá.

 Či už vyberiete dreveného húpacieho koňa alebo iné zvieratko, darujete dieťatku nielen krásnu hračku, ale tiež skvelé zážitky a nezabudnuteľné spomienky, ktoré vyčaria úsmev na perách aj po rokoch :- ).

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie