Drevené hračky - to najlepšie pre dieťa!

Ak si myslíte, že drevené hračky sú nudné a deťom neposkytujú dostatok podnetov pre hru a vývoj, veríme, že týmto článkom vás presvedčíme o opaku.

Drevené hračky patria ku klasike. Hrali sme sa s nimi my, naši rodičia aj starí rodičia. Pod hračkou z dreva si dnes už nemusíte predstaviť len píšťalku či kocky. Drevené hračky v 21. storočí hýria farbami a tvarmi, a preto sú ideálne pre rozvoj pozornosti, vnímania, myslenia, pamäte a jemnej motoriky. Drevené a edukačné hračky sú veľmi účinným nástrojom, ktorým dokážete pozitívne ovplyvniť rozvoj dieťaťa už v ranom detstve, pretože drevenú hračku môžete začať používať už od 6 mesiaca veku dieťaťa.

Drevené hračky

  • sú príjemné na dotyk, materiál je hladký a teplý
  • majú v sebe vôňu prírody
  • sú bezpečné, a to aj pre najmenšie deti, ktoré majú tendenciu všetko skúmať ústami
  • sú odolné, a tak môžu zabávať deti niekoľkých generácií
  • majú atraktívny vzhľad, ktorý poteší nielen deti, ale aj rodičov
  • šetria životné prostredie. Výrobcovia drevených hračiek sa aktívne podieľajú na výsadbe nových stromov.
  • podnecujú detskú tvorivosť a fantáziu
  • prispievajú k rozvoju detskej motoriky, zmyslového vnímania
  • sú ekologické a pre hru detí maximálne bezpečné

 

Hračky z dreva poskytujú deťom v rôznom veku podnetné prostredie pre učenie, hru a obohacujúcu zábavu. Efektívne rozvíjajú zručnosti, schopnosti, pozornosť detí, ich logické myslenie a inteligenciu.

V súčasnosti sa najmä u rodičov najmenších detí tešia veľkej pozornosti motorické hračky z drevaDrevené vkladačky, zatĺkačky, prevliekačky rozvíjajú nielen jemnú motoriku detí, ale deťom pomáhajú hravou formou spoznávať farby a tvary.

Drevené a edukačné hračky

Drevené a edukačné hračky

Drevené kocky, pyramídy a puzzle z dreva prispievajú k rozvoju logického myslenia, priestorovej predstavivosti, pamäte a trpezlivosti. Vytvárajú podnetné prostredie pre rozvoj slovnej zásoby detí. Deti pri skladaní obrázkových kociek a puzzle tvoria jednoduché príbehy, a tak si zdokonaľujú svoje vyjadrovacie a komunikačné schopnosti. Tvorením vlastných príbeho sa rozvíja tiež detská fantázia.

Tvorivosť detí podporíte drevenými korálikmi a rôznymi kreatívnymi sadami. Osobité čaro má pre deti bábkové divadlo a jeho rozprávkový svet kúziel a zázrakov. Sledovanie divadelného príbehu alebo v neskoršom veku hranie vlastnej rozprávky rozvíja detskú fantáziu a kreativitu. Zároveň prispieva k rozvoju jazykových a komunikačných schopností detí a samozrejme prináša deťom radosť a tvorivú zábavu.

 

I keď drevené hračky nachvíľu uvoľnili cestu hračkám z plastu, dnes už opäť patria k populárnemu a vyhľadávanému artiklu najmä u rodičov, ktorí uprednostňujú prírodné materiálykvalitu a nadčasovosť

 

 Pozrite si ponuku drevených a edukačných hračiek

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie