Vyskladajte deťom bezpečné domáce ihrisko

Ako najlepšie skombinovať túžbu detí po hre, kvalitné hračky a bezpečné prostredie? Vytvorte deťom bezpečný zábavný park vo vlastnom dvore.

Domáce ihrisko ponúka mnoho malých výhod. Viete ho dokonale prispôsobiť veku, obľúbeným činnostiam, záujmom a bezpečnosti vašich detí. Jeho neoceniteľnou výhodou je, že jednotlivé prvky viete dopĺňať alebo obmieňať .

K favoritom domácich zábavných centier nesporne patria detské domčeky, hojdačky a šmýkačky.

Domček pre deti 

Detské domčeky patria k hračkám, ktoré deti priam fascinujú. Poskytujú im široký priestor pre uplatnenie ich fantázie. Pri hre môžu napodobňovať činnosť dospelých, hrať sa na kuchárov, záhradníkov, mamičky alebo len tak „na návštevu“. Domček sa pri detskej hre rýchlo stane i tajnou skrýšou pirátov pri hľadaní pokladov.

Vyberať si dnes už naozaj môžete zo širokej ponuky. Na trhu nájdete drevené domčeky, ale veľkej obľube sa tešia najmä plastové domčeky pre deti, a to kvôli pestrým farbám a množstvu detailov, ktoré robia hru viac atraktívnou.

Pri výbere domčeka nepozerajte len na cenu, ale zohľadnite aj jeho rozmery. Nechcete predsa radosť detí pokaziť tým, že sa doň nebudú zmestiť alebo sa budú vo vnútri hrať len po jednom.

Medzi kvalitných a renomovaných výrobcov detských domčekov patrí francúzska spoločnosť Smoby, ktorej výrobky spĺňajú tie najprísnejšie bezpečnostné štandardy a normy. Plast na hračkách má oblé hrany, je pevný a dostatočne odolný. Žiarivé farby si hračky zachovajú dlhú dobu vďaka špeciálnemu UV filtru.

Cenovo dostupnou náhradou, ktorá deti určite poteší, je textilný stan pre deti. Detské stany sú dnes dostupné v krásnych farbách, s potlačou obľúbených rozprávkových postavičiek. Mnohé z nich viete doplniť tunelom na hranie alebo si priamo môžete kúpiť hotové stanové mestečko.

Detský stan deti využijú pri hrách aj v interiéri a sú pekným doplnkom a hracím priestorom v detskej izbe.

Šmykľavka pre deti

Deti milujú kĺzanie. Z jazdy na šmýkačke prežívajú obrovskú radosť. Stúpanie po schodoch pomáha pri budovaní svalovej hmoty nôh i rúk a celkovo má priaznivý vplyv na zdravie detí.

Pri výbere detskej šmýkačky je veľmi dôležitá jej stabilita a celková bezpečnosť, preto zohľadnite tiež fyzické schopnosti dieťaťa a vek. Zvoliť tú správnu veľkosť vám pomôžu aj technické údaje od výrobcu, ako je odporúčaný vek a nosnosťŠmykľavky menších rozmerov nezaberú veľa miesta, a tak si deti radosť z pohybu môžu užívať aj vo vnútri počas chladných dní.

Aby ste kúpu šmýkačky neskôr neľutovali, nenechajte sa zlákať nízkou cenou. Ide predsa o bezpečnosť a zdravie vašich detí, a preto v tomto prípade by ste mali klásť kvalitu na 1. miesto. 

 

Odborníci i rodičia po celom svete kladne hodnotia šmykľavky BESTWAY . Obe spoločnosti upriamili pozornosť na kvalitu a bezpečnosť svojich produktov, ktoré sú zhotovené z vysoko kvalitného plastu, vďaka ktorému sú pevné a trvanlivé. Žiarivé farby, rozprávkové motívy potešia všetky deti bez rozdielu veku.

Počas horúcich letných dní sa deti zabavia a zároveň osviežia pri kĺzaní na šmykľavke, ktorú jednoduchým spôsobom napojíte na záhradnú hadicu. Ak koniec šmýkacej plochy vložíte do bazéna s vodou, získate malý tobogán a behom niekoľkých minút máte zábavný vodný park.

Veď uznajte sami, vytvoriť deťom vodný park vo dvore či v záhrade je vždy lacnejšie riešenie, ako zobrať rodinu na kúpalisko či do aquaparku. Radosť a osvieženie si takto užijú deti už od 2 rokov a vy máte istotu, že dieťa sa kúpe v čistej a ničím neznečistenej vode. Vďaka protišmykovej úprave schodíkov sú šmykľavky Smoby úplne bezpečné.

Hojdačka

Správne ihrisko si bez hojdačky snáď ani nedokážeme predstaviť. Vybrať si môžeme zo závesných hojdačiek alebo hojdačiek pre 1 až 3 deti. Na trhu dnes nájdete aj hojdačky, z ktorých sa deti môžu tešiť aj viac rokov.

Aby bolo hojdanie pre deti nielen zábavné, ale i bezpečné, pre malé detičky vyberajte hojdačky s bezpečnostnými prvkami.

Ak chcete, aby si deti radosť z húpania užívali dlho, nezabúdajte pri hojdačkách z dreva a tiež s kovovou konštrukciou zabezpečiť ich pravidelnú údržbu.

Väčšie deti potešia hojdacie taniere alebo sety s kruhmi či hrazdou.

Pieskovisko a hračky do piesku 

127691_detske-drevene-pieskovisko-so-strieskou-new-baby-120-x-120-cm-oranzove

Čo by to bolo za hracie centrum, v ktorom by chýbalo pieskovisko? Piesok je prírodný materiál a hra s ním láka každé dieťatko. Ponúka priestor na experimentovanie, rozvíja fantáziu. Pri pečení koláčikov, stavaní hradov či hĺbení priekop a jám si deti precvičujú nielen jemnú a hrubú motoriku, ale tiež trpezlivosť a technické myslenie.

Oproti verejným pieskoviskám, ktoré nie sú chránené pred výkalmi zvierat, má domáce pieskovisko nesporne svoje klady. Vybrať si môžete kasické drevené pieskoviská s krycou plachtou alebo plastové pieskovisko pozostávajúce z dvoch dielov. Jedna čas poslúži na hru s pieskom a druhým dielom viete po ukončení hry pieskovisko zakryť. Pri menších deťoch 1 diel môžete dokonca využiť počas teplých dní ako bazénik.

K piesku patria neodmysliteľne aj pieskové sady. Vedierko, formičky, lopatka, hrabličky a dokonca aj fúrik sú potrebným náradím pieskových kuchárov a stavbárov.

Futbalové bránky a lopty

Chlapci i dievčatá sa vždy radi zahrajú s loptou. Aby bola hra zaujímavejšia, spestrite im ju futbalovými bránkami alebo basketbalovým košom. Pri volejbale, plážovom tenise, hádzaní krúžkov si pohyb a veselú náladu môžete užívať spolu s deťmi.

Laná, rebríky a siete

Ako som písala na začiatku, výhodou domáceho ihriska je, že si ho viete upraviť podľa obľúbených aktivít a veku detí. Väčšie deti potešia laná, rebríky a siete na lezenie. Lezenie, šplhanie má priaznivý vplyv na posilňovanie rúk, nôh. Deti si cvičia obratnosť, ale tiež logické myslenie a trpezlivosť pri prekonávaní prekážok.

Zábavné centrum pre deti viete doplniť o ďalšie hračky ako je odrážadlo, kolobežka, švihadlo alebo guma na skákanie.

Pobyt vonku na čerstvom vzduchu pozitívne vplýva na zdravie detí. Deti, ktoré trávia vonku veľa času, namiesto sledovania televízie alebo hrania PC hier, majú viac energie a sú menej náchylné na rôzne typy ochorení. Pri hre si zvyšujú fyzickú kondíciu, trénujú vytrvalosť a vytvárajú si pozitívny vzťah k športu a k fyzickej aktivite. Doprajte aj vy vašim deťom radosť z pohybu a hry na čerstvom vzduchu.