Dokonalá hračka pre ročné dieťa

Máte doma ročné dieťatko? V období jedného roka zvedavosť detí a túžba objavovať svet rastie a podporiť schopnosti detí viete dobre zvolenou hračkou. 

Akú hračku vybrať pre ročné dieťa

Ročné dieťa začína objavovať svet vlastnými hrami. Ak chcete svojmu ročnému dieťatku dať hračku, ktorá nebude len chvíľkovou zábavkou, ale pomôže pri jeho vývoji, potom siahnite po vkladačke, zatĺkačke alebo prevliekačke.

Pri vkladaní, zatĺkaní, posúvaní či prevliekaní si deti rozvíjajú jemnú motoriku a logické myslenie. Deti sa prostredníctvom hry naučia sústrediť a cibria si trpezlivosť. Spoznávajú farby, tvary, učia sa chápať súvislosti medzi príčinou a následkom. Rozmanitosť tvarov i farieb púta pozornosť detí, a tak sa deti s týmito didaktickými hračkami dokážu zabaviť dlhú dobu.

Vkladačky

Patria k didaktickým hračkám, ktoré pomáhajú pri vývoji detí od 1 roka. Hrou sa deti učia farby, rôzne tvary, rozpoznávajú veľkosť. Vkladačka ako zábavná a zároveň i daktická hračka prispieva k získavaniu a zdokonaľovaniu zručností detí vo veku od jedného roka. 

229607_viga-vkladacka-pismena

Detské vkladačky sú vyrábané v podobe zvierat, kociek, domčekov a dopravných prostriedkov. Úlohou dieťaťa je vložiť kocky rôznych tvarov, farieb, poprípade i veľkostí, do správneho otvoru. 


K obľúbeným hračkám, ktoré deti nielen zabavia, ale prispievajú aj k ich rozvoju, patria skladacie pyramídy, poháriky a skladačky. Skladacie pyramídy, poháriky a skladačky


  

Zatĺkačky

K rozvoju jemnej motoriky detí vo významnej miere prispieva zatĺkačka. Veselé farby sú často spojené s hudobnými a svetelnými efektmi, ktoré dieťatko po splnení úlohy odmenia veselou pesničkou, svetielkom.


Počítadlá, prevliekačky, labyrinty  

Deti si svoju zručnosť zdokonalia aj posúvaním a prevliekaním guľôčok na počítadle alebo prevliekačkách či labyrintoch.

Multifunkčné motorické hračky 

Zárukou dlhodobej detskej zábavy sú multifunkčné didaktické hračky, ktoré deťom ponúkajú niekoľko aktivít stimulujúcich ich vývoj.


 

V našom internetovom obchode nájdete bohatú ponuku didaktických a motorických hračiek, ktoré sú vynikajúcim prostriedkom pre stimuláciu jemnej motoriky detí, ale tiež podnecujú túžbu skúmať a objavovať.  

 

Pozrieť viac hračiek