Kinetický piesok- zázračná detská hračka

Hrajú sa vaše deti rady v pieskovisku? S kinetickým pieskom im môžete vytvoriť pieskovisko priamo v detskej izbe. Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej.

Všetky deti sa rady hrajú s pieskom: na pieskovisku, na pláži. Piesok priťahuje ich pozornosť. A niet divu. Tento prírodný materiál poskytuje obrovský priestor pre kreativitu a tvorivú činnosť, ktorá je tak dôležitá pre rozvoj batoliat a detí v predškolskom veku. Keď vidíte, aké je vaše dieťa pri hre s pieskom spokojné, aj vás niekedy ovládne nutkanie urobiť mu pieskovisko v izbe? Ja viem, že toto nutkanie mávnutím ruky odoženiete, ale dnes to už nie je nereálne, a to vďaka revolučnej novinke, ktorou je kinetický piesok. S kinetickým pieskom sa deti môžu hrať doslovne aj vo svojej izbe.

Kinetický piesok je určený pre hry detí od 3 rokov a v porovnaní s „klasickým“ pieskom má hneď niekoľko výhod, a tak sa nemusíte obávať neporiadku.

 

V čom je kinetický piesok tak unikátny?

Je to jedinečný materiál, ktorý sa skladá z 98% čistého kremičitého piesku a zvyšné 2 % tvoria špecifické väzbové činidlá, ktoré pomáhajú držať zrniečka piesku pekne pokope. Napriek tomu máte stále pocit, že medzi prstami presýpate zrniečka skutočného piesku alebo sa dotýkate mokrého piesku na morskej pláži. Pieskové zrniečka nezanechávajú na rukách ani na pracovnej doske žiadne zvyšky.

 

Kinetický piesok je ideálny pre všetky kreatívne činnosti, ktoré deti poznajú pri hre s klasickým pieskom. Môžu si ho ľubovoľne modelovaťtvarovaťhrať sa s formičkami, stavať si hrady, priehrady, a to všetko bez strachu, že sa im ich výtvor rýchlo rozpadne. Častice držia piesok ako cesto. Vďaka rôznym kreatívnym herným sadám sa deti môžu zahrať na kuchárov, cukrárov alebo zrealizovať vlastné automobilové preteky.

Kinetický piesok je pre hru detí maximálne bezpečný. Je bez toxických látok, je antialergický a nie je zdrojom baktérií, ktoré na deti číhajú pri hre v „klasickom“ pieskovisku. Modelovaním, tvorením si deti rozvíjajú jemnú motoriku, komunikačné zručnosti. Hra s pieskom vytvára obrovský priestor pre uplatnenie detskej fantázie a kreativity a priaznivo vplýva na cibrenie hmatových vnemov. Okrem hry, má kinetický piesok aj terapeutické účinkyupokojujezmierňuje stres a úzkosť, pretože dieťa sa pri hre uvoľní.

S kinetickým pieskom sa deti môžu hrať znova a znova. V lete i v zime. Ani po jeho vysušení sa nemusíte obávať, že stratí svoje zázračné vlastnosti. Navyše kinetický piesok si môžete na rozdiel od klasického kúpiť v rôznych farbách, čím sa priestor pre kreativitu vašich detí ešte viac rozšíri.

  

Tento nový zázrak zakúpite aj v našom online obchode prenasedeti.sk. Vyberte si kinetický piesok napríklad vo farbe neónovoružovej a sami uvidíte, že stačí len pohľad a hneď máte lepšiu náladu. A pre dokonalú hru a výtvory zabezpečte vašim deťom jednu alebo hneď niekoľko hracích súprav s kinetickým pieskom.