Šľapacie traktory

Najpredávanejšie

43 položiek celkom
Falk Šliapací traktor 2057 Country Farmer - zelený Kód: TF-2057
FALK Vlečka Joskin Volumetra tank príves Kód: TF-943JK
FALK Šliapací traktor 1040 Claas
€99,90
Kód: TF-1040
FALK Šliapací traktor 1040AB Claas Arion 430 s vlečkou Kód: TF-1040AB
FALK Šliapací traktor 2040A Claas Arion s vlečkou Kód: TF-2040A
FALK Šliapací traktor 4000AB VALTRA S4 s vlečkou Kód: TF-4000AB
FALK Šliapací traktor 996AB Case IH Puma 240CVX s vlečkou Kód: TF-996AB
FALK Šliapací traktor 2020M Supercharger červený Kód: TF-2020M
FALK Šliapací traktor 2086Y Komatsu
€189,90
Kód: TF-2086Y
FALK Šliapací traktor 2021M Supercharger zelený Kód: TF-2021M
FALK Šliapací traktor 2021AB Supercharger zelený Kód: TF-2021AB
FALK Šliapací traktor 2020AB Supercharger červený Kód: TF-2020AB
Hore
Ďalšie produkty

Šliapacie traktory pre deti sú aj dobe elektronických hračiek veľmi obľúbené. Pedálovým traktorom darujete totiž dieťaťu príležitosť cítiť sa ako dospelý. Malý traktorista si bude s radosťou vychutnávať jazdu na mini replike skutočného stroja, ale veľmi ochotne vám bude pomáhať pri práci v záhrade či okolo domu.

Šliapací traktor funguje na rovnakom princípe ako bicykel. Pohybom pedálov, ktoré sú napojené na reťaz, môže dieťa na hračke jazdiť smerom vpred alebo do strán. Niektoré modely sú vybavené prevodovkou, tiež inštalovanou nožnou alebo ručnou brzdou. Pedálové traktory pre deti sú zväčša vyrobené z  nárazuvzdorných plastových materiálov alebo ľahkých kovových zliatin.

Ako si vybrať šliapací traktor?

Najdôležitejšie je zamerať sa na vek dieťaťa. Vozidlo určené pre deti od 6 rokov nie je vhodné pre dieťaťa vo veku 3 rokov. Detské traktory môžeme rozdeliť do 3 hlavných kategórií:

  • modely schopné odolať zaťaženiu do 20 kg (určené pre deti do 3 rokov),
  • do 40 kg pre deti do 5 rokov,
  • do 60 kg pre deti od 6 rokov (môžu jazdiť dieťa do 12 rokov.

Pre deti vo veku 2 - 3 rokov odporúčame kúpiť kompaktné a stabilné modely s nízkou hmotnosťou. Dieťa bude môcť ľahko riadiť svoje vozidlo a jazdiť aj v interiéri. Pre deti tohto veku výrobcovia dbajú na maximálnu bezpečnosť dieťaťa.

Pre deti od 4 rokov vyberajte šliapací traktor s kolesami, ktoré majú už väčší priemer. Vezmite tiež do úvahy veľkosť vozidlamožnosť upravovať vzdialenosť sedadla od volantu, aby si dieťa mohlo jazdu na obľúbenej hračke užívať niekoľko rokov.

Mnohé šliapacie traktory kúpite už dnes aj s bohatým príslušenstvom, ako vlečka, bagrová alebo nakladacia lyžica, snehový odhŕňač či tanker. Dieťa šliapacím traktorom získa originálnu hračku pre svoje tvorivé hry.

Deti, ktoré riadia šliapací traktor, sa stávajú pozornejšími a zodpovednejšími, lepšie. Vďaka vyváženým fyzickým aktivitám a riadeniu traktora si dieťa zlepšuje fyzickú kondíciu, koordináciu pohybov, motorické zručnosti. Hra s takouto hračkou podnecuje detskú predstavivosť.

Ak chcete premeniť sen vášho dieťaťa na skutočnosť, darujte mu šliapací traktor. V ponuke e-shopu www.prenasedeti.sk nájdete detské traktory od svetoznámeho francúzskeho výrobcu Falk v rôznych prevedeniach. Deťom od 2 do 7 rokov môžete spraviť radosť aj štvorkolkou či motokárou. Hľadáte šľapací traktor pre veľkého chlapca? Pozrite si šľapacie traktory pre veľké deti  alebo im vyberte elektrický traktor.

Užitočné odkazy

Šliapací traktor - hračka, ktorá fascinuje deti v každom veku