Vykúzlite nábytkom rozprávkovú atmosféru v detskej izbe

Viete, že podľa psychológov zohráva detský nábytok dôležitú úlohu v psychike dieťaťa.?

Deti, ktoré vyrástli z plienok, sú malé osobnosti a pre plnohodnotný vývoj potrebujú svoj vlastný priestor. Dieťa musí cítiť, že jeho potreby a požiadavky dospelí rešpektujú a berú do úvahy.

Myslíte si, že vášmu drobčekovi sa pohodlne sedí pri večeri na stoličke pre dospelých? A čo jeho potreby pri hraní či kreatívnom tvorení? Nábytok pre dospelých nevyhovuje deťom z fyziologických ani psychologických dôvodov.

V období troch rokov deti okázalo začínajú prejavovať svoju nezávislosť. „Ja sám!“ počúvame zo všetkých strán, a preto je dôležité vytvoriť im správne podmienky pre uplatňovanie ich samostatnosti.  Sadnúť si na stoličku bez pomoci dospelých, zobrať si svoju obľúbenú hračku úplne sám... Nám dospelým sa to môže všetko javiť ako zbytočnosť, ale pre deti „tieto maličkosti“ znamenajú rast sebavedomia a schopnosť samostatne sa rozhodovať. Okrem toho, psychológovia zastávajú názor, že nábytok zodpovedajúci fyziológii dieťa, obmedzuje detskú frustráciu z neúspechu.

Jedinečný priestor vášmu dieťaťu vytvoríte napríklad:

Súpravou stolíka a stoličky s rozprávkovým motívom

Detský stôl so stoličkami Medvedík Pú TT89314WP >>>

 

Detský kresliaci stôl Frozen TT89532FZ >>>

 

Detskými stolíkmi na kreslenie alebo stavanie kociek vykúzlite v detskej izbe tú správnu tvorivú atmosféru.

SMOBY 420200 školská lavica Máša a Medveď >>>

 

Detská stolička so stolčekom Cars >>>

 

Chcete naučiť dieťatko udržiavať poriadok v detskej izbe? Rozprávkové boxy a komody na hračky sú správnou voľbou a zároveň sa stanú milou dekoráciou.

Detská látková truhla Minnie TB84867MN >>>

 

Detská komoda na hračky Ninja korytnačky >>>

 

 

Ďaľšie rozprávkové motívy a typy boxov a komôd na hračky si môžete pozrieť v našej kategórii Organizéry a boxy na hračky

Prispôsobte detskú izbu fyziologickým potrebám vašich detí a sami uvidíte radosť v detských očkách.