Aký kočík pre dvojičky je najlepší ?

Aký kočík kúpiť pre súrodencov?

Aký kočík pre dve deti ?

Okrem pekného dizajnu a ceny doporučujeme zvážiť nasledovné:

Najlepšie urobíte ak si kočík prídete k nám do nášho detského obchodu osobne pozrieť, ohmatať, poskúšať prediskutovať ...

1. Pred vyberaním kočíka zmerajte dvere bytu, výťahu, kufor auta, premerajte dvere, či prechody pri pokladni obchodu, do ktorého budete chodiť s deťmi sama nakupovať.

Rozmer konštrukcie - väčšina kočíkov je konštruovaná tak, aby prešli dverami do 80cm. Preto si dobre premerajte otvory kadiaľ budete chodiť /výťah, vchod, byt/.

Premerajte kufor auta: Vojde Vám zložený kočík do auta? Obvykle vojde všetko :)

 

2. Potrebujem kočík Pre dvojičky od narodenia alebo Športový kočík pre dvojičky, ktoré už sedia 

Od narodenia sú vhodné kombinované kočíky, z ktorých po vybratí vaničiek máte športový kočík.

Pre staršie dvojičky od 6 mesiacov môžete kúpiť už golfové palice, či tandem-súrodenecký kočík sedenie za sebou alebo športový kočík  so sedadlami vedľa seba.

Na niektoré typy kočíkov je možné nakliknúť autosedačky, ale pozor - len vybrané typy autosedačiek + adaptéry na uchytenie autosedačky treba väčšinou dokúpiť. Nemusíte nosiť k lekárovi, či na nákup kočík, vaničky, autosedačky, ale zoberiete len konštrukciu kočíka a deti v autosedačkách.

Potrebujem kúpiť kočík pre súrodencov, pri ktorých je väčší či malý vekový rozdiel ?

Máte na výber tzv. tandem - sedadlá za sebou, kde novorodenca vložíte do zadnej časti kočíka do prenosnej tašky - fusakotašky

Pozor nie obidve sedadlá musia ísť do ľahu, takže ak Vám staršie dieťatko spáva ešte v kočíku, vyberajte taký, kde môžu ležať obidve deti súčasne!

Tak ako usadiť dvoch súrodencov do kočíka,  kde sa obe deti pohodlne vyspia ? Môžte si kúpiť kočík sedadlá vedľa seba . Na jedno sedadlo vložíte prenosnú tašku alebo nakliknete vaničku a druhé športové sedadlo použijete pre staršieho súrodenca.

Alebo si zaobstarajte prídavný stupienok, skejt, či sedadlo ku kočíku - avšak druhé dieťa už nemá možnosť spánku.

 

3. Váha kočíka

Váha kočíka sa pohybuje od 8 kg do 30 kg. Ťažší kočík - nie je prekážkou pre kúpu, avšak ak ho budete musieť denno denne nakladať do auta, vynášať po schodoch - vyberajte radšej ľahší kočík. Ak má kočík otočné kolesá, váha kočíka nie je až tak podstatná, keďže manipulácia s otočnými kolesami je pohodlná. Ak kočík otočné kolesá nemá, bude dosť problematické ovládanie takéhoto kočíka s prirastajúcou váhou detí!

 

4. Terén

Zvážte do akého terénu budete chodiť. Pre nerovné terény, či dedinu, zlé komunikácie, piesok, sneh, blato sú vhodnejšie kočíky s veľkými nafukovacími alebo gumenými kolesami. Čím sú kolesá väčšie tým je manévrovanie jednoduchšie.

Otočné kolesá slúžia pre jednoduchšiu manipuláciu s kočíkom, je ich však možné vždy zablokovať a tak zvládnuť jazdu snehom, či pieskom.

 

5. Strecha, slnečná clona, sieť na hmyz

Odvetrvávanie v zadnej časti striešok oceníte najmä v lete, niektoré kočíky majú za hlavičkami vstavanú moskytieru. Tieň môžete vytvoriť dokúpením slnečnej clony alebo slnečníka - doporučujeme dokúpiť pri kočíkoch kde nie je možné prehodenie rukoväte, aby sa Vám deti vplyvom slnečných lúčov nebudili, neopálili.

 

6. Údržba kočíka

Výhodou je pokiaľ poťah môžete oprať /ručne pri 30C/.

Madlo pred dieťaťom je praktické ak je plastové alebo obalené fóliou, ktorú jednoducho len utrete (prípadne dokúpiť ochranu madla - hlavne pri penových madlách ktoré môžu deti časom obhrýzť :)

Opierka nôh je praktická plastová alebo omývateľná, pokiaľ už deti behajú z kočíka do terénu, topánky majú špinavé.

 

7. Výber doplnkov

Pohodlie Vašich detí môžete zvýšiť kúpou rôznych doplnkov /niektoré bývajú v cene kočíka/

- pláštenka

- látkový nepremokavý nánožník do prechodného počasia, ktorý sa natiahne cez nohy detí

- slnečník, slnečná clona, sieťka voči hmyzu, odpudzovač hmyzu

- podložka do kočíka - vkladá sa  pod dieťa na športové sedadlo - chráni sedadlo pred ušpinením, dodá šmrnc

- nepremokavé fusaky na zimu, na prechodné obdobie flísové, mikroflísové fusaky, zavinovačky

- taška na kočík, , stojan na fľašky, organizér na kočík

- praktická je pumpička, ak máte kočík s nafukovacími kolesami - doporučujeme nosiť zo sebou

 

Doplnky si môžete kúpiť originálne, ktoré sú však drahšie a tak isto Vám často poslúžia dobre aj kvalitné univerzálne doplnky k dvojkočíku, ktoré nájdete v našom albume určite v širokom rozsahu a sú dostupné väčšinou ihneď.

Aký fusak, nánožník, deku, tašku do kočíka pre dvojičky ? Článok k tejto téme sme publikovali v časopise Dvojičkovo 3

 

TYPY KOČÍKOV

1, kombinovaný kočík   takýto kočík je vhodný pre dve deti od narodenia - dvojičky, neskôr je použiteľný po vybratí vaničiek alebo prenosných tašiek ako športový kočík. Taktiež je možné v ňom voziť 1 novorodenca a staršieho súrodenca. Vaničky 1ks alebo 2ks je väčšinou voliteľné príslušenstvo, alebo sa nachádzajú v cene (výbavu nájdete v popise produktu). Tieto kočíky majú sedadlá buď vedľa seba alebo za sebou.

Niektoré kočíky ponúkajú možnosť nasadenia autosedačiek na konštrukciu kočíka, čo je vhodné ak často cestujete alebo radi nakupujete:) . Výhodou takého setu je, že nemusíte v aute voziť vaničky, či športové sedadlá, ale zoberiete len konštrukciu kočíka a deti v autosedačkách. Potom stačí autosedačky uchytiť na konštrukciu kočíka - avšak na niektoré kočíky treba dokúpiť adaptér na nakliknutie autosedačiek, na niektoré je možné autosedačky montovať bez potreby dokúpenia adaptéra. Aká autosedačka je kompaktibilná s vybraným kočíkom - nájdete v popise každého kočíka.

2) sedačky za sebou – pozor pri výbere - predné sedadlo nejde u všetkých kočíkov polohovať do ľahu, treba rozlišovať či ide o kočík pre dvojičky od narodenia (obe sedadlá idú polohovať do ľahu a sú vhodné od narodenia) alebo ide o  tandem-súrodenecký kočík, kde je predné sedadlo pre staršieho súrodenca od 6 mesiacov a zadné sedadlo je vhodné pre novorodenca po vložení prenosnej tašky (takýto kočík nie vhodný pre dvojčatá od narodenia). Ak však na takýto typ kočíka ide uchytiť autosedačka, či vanička - môžte ich použiť aj pre dvojičky od narodenia, napr. Jané, Inglesina Domino, Abc ZOOM, Peg Perego Duette SW. .

3) golfové palice - malé športové kočíky– sú použiteľné pri deťoch cc od 6 mesiacov (aj pre nesediace deti - dôležité je však aby sa dala chrbtová opierka sklopiť takmer do roviny). Viac pohodlia pre deti bude v kočíku, kde je dostatočne dlhé sedadlo a podnožka - aby deťom neviseli nohy dolu z kočíka. Kolieska kočíku sú oveľa menšie ako pri klasických kočíkoch, preto nie sú moc vhodné do nerovného terénu -zlá manipulácia, zlomenie kolesa následkom namáhania v zlom teréne - nevzťahuje sa na to reklamácia. Tento typ kočíka je vhodný do mesta, cestovanie, príležitostné používanie.

4) športové kočíky  – deti sedia vedľa seba, kočík môže byť troj alebo štvorkolesový. Väčšie kolesá umožňujú komfortnú jazdu, sú vhodné na dlhé prechádzky do rôzneho terénu.  Sú síce váhou ťažšie ako golf. palice, ale vydržia toho aj oveľa viac, deti majú dostatok pohodlia ak podrastú, či vložíte na sedadlo dieťa v overale alevo v zimnom fusaku. V aute nezaberú väčšinou veľa miesta, kedže sa skladajú väčšina modelov do rozmerov, ktoré bežne vojdú aj do malého auta. Do takýchto kočíkov môžte často krát vložiť prenosnú tašku pre novorodenca a tak ho môžte využívať už od narodenia.

Vysvetlenie pojmu - prenosná taška - vložná taška pre novorodenca - ide o ten istý produkt, len sú to dva používané názvy. Slúži na to, aby sa športové sedadlo mohlo využívať od narodenia /ak je na to ovšem kočík určený - nájdete v popise produktu/. Vo vložnej taške alebo vaničke (ak má madlo-uši na prenášanie) sa dá novorodenec prenášať, môžete ho nerušene vybrať z kočíka uchopením za uši tašky - pozor na manipuláciu s taškou, kedže dieťa nie je pripútané!

Väčšinou je to riešené tak, že z prenosných tašiek,ktoré Vám slúžia na vozenie novorodenca neskôr po vybratí spodného a bočného spevnenia vytvoríte prechodný fusak-nánožník, čo je praktické.

Prenosnú tašku treba upevníť pre bezpečnosť o konštrukciu kočíka pomocou popruhov!

 

 

 

 

Vážení návštevníci.

Z dôvodu aktuálnej COVID situácie budeme prijímať objednávky len do 15.12.2020

Musíme rátať s prípadnými obmedzeniami z našej strany resp. zo strany dodavateľov a kuriérov.

Na nás ste sa mohli  spoľahnúť 12 rokov.

Ďakujeme za dôveru  a želáme Vám veľa zdravia.

Iveta s rodinou